„Fermento“ ir „MO muziejaus“ bendrasteigėjas V. Butkus medicinos tyrimų fondui skyrė 5 mln. Eur

Data: 2023 03 28

Personalizuotos medicinos tyrimų Ateities biomedicinos fondo dalininku tapo „Fermento“ (dabar „Thermo Fisher Scientific Baltic“) bei „MO muziejaus“ bendrasteigėjas, biotechnologas, prof. Viktoras Butkus. Jis fondo veiklai skyrė 5 mln. Eur vertės piniginę dotaciją.

Ateities biomedicinos fondą įkūrė prof. Arvydas Janulaitis. Jo tikslas – suteikti Lietuvos tyrėjams papildomas galimybes vykdyti mokslinius tyrimus, susijusius su pasaulyje sparčiai populiarėjančia personalizuota medicina, kuri kardinaliai keičia tradicinį ligų prevencijos ir gydymo modelį. Tuo metu fondo tikslų įgyvendinimui buvo skirta 10 mln. Eur.

V. Butkaus teigimu, tapti dalininku paskatino noras daugiau prisidėti prie fondo tikslų – dotuoti projektus, kurie inicijuos ar bent paspartins naujų kompetencijų atsiradimą. Taip pat, pasak profesoriaus, kuriant fondą savo asmeninėmis lėšomis norima duoti signalą valstybei nepraleisti progos ir laiku pasiruošti naujai biotechnologijų vystymosi bangai.

„Šiuo metu pasaulyje bręsta nauji medicinos ir sveikatos apsaugos iššūkiai. Pereisime nuo gydymo link ankstyvosios diagnostikos ir personalizuotos medicinos. Šis paradigmos pasikeitimas pareikalaus naujų žinių ir specialistų, gebančių tas žinias panaudoti praktikoje“, – pranešime cituojamas  V. Butkus.

Iki šiol Viktoras Butkus dalyvavo fondo veikloje kaip tarybos narys, tačiau tapus dalininku, įgijo teises dalyvauti organizacijos valdymo organų formavime, keisti įstatus, priimti sprendimus dėl veiklos ir finansų bei tvirtinti paramos valdymo taisykles.

„Parama fondui be abejonės yra pagalba mokslininkams gilintis į personalizuotos medicinos metodus ir naudą, taip pat tai galimybė spartinti šio gydymo modelio pažangą Lietuvoje. Tikime, kad V. Butkaus prisijungimas bei suteikta dotacija ne tik išplės fondo galimybes remti personalizuotos medicinos tyrimus, bet ir suteiks papildomo pasitikėjimo mūsų veikla“, – aiškina fondo steigėjas A. Janulaitis.

Šiemet naujiems personalizuotos medicinos tyrimams Ateities biomedicinos fondas jau paskyrė 0,8 mln. Eur finansavimą. Didžioji dalis finansuojamų paraiškų yra susijusios su plaučių, gerklų, kasos, skrandžio, inkstų navikų molekuliniais tyrimais.

Plačiau: https://www.vz.lt/pramone/2023/03/24/fermento-ir-mo-muziejaus-bendrasteigejas-v-butkus-medicinos-tyrimu-fondui-skyre-5-mln-eur#ixzz7xGjwmdtn